Púť na Katarínku

Srdečne Vás pozdravujem!

Niektorí z Vás možno skôr čakajú Pútnicky list, než takéto pozvanie…ale

Pútnický list vyjde ako dvojčíslo až v decembri. Mali sme teraz veeeľa iných povinností a radšej pripravíme pekné, bohaté dvojčíslo ako uponáhľané novembrové číslo.

 V rámci Domu Pútnika však pripravujeme ešte dve pekné púte, a tak Vám o nich posielam pár informácií.

 

Novembrové púte majú svoj osobitý duchovný význam, lebo je to čas, keď sa končí cirkevný rok a vstupujeme do adventu.

Katarínku máme mnohí veľmi radi, často tam chodíme a teraz je tu možnosť zájsť na toto pútnické miesto inými – nie tradičnými – cestičkami.

 

Prvá púť sa bude konať túto sobotu – 13.11. a pôjdeme po tzv. Pálfyho štreke (železničke, ktorá kedysi spájala Horné Orešany – Majdán s Dobrou Vodou).

Trasa je ozaj veľmi pekná (vedie cez Hájiček, mariánske pútnické miesto), nie je náročná čo sa týka prevýšenia (Malé Karpaty:), ale predsa je trošku náročnejšia vzhľadom k chladnejšiemu počasiu a tiež k jej dĺžke: 20 km. (cca 5 – 5,5 hod).  Zvládnu ju aj deti, pokiaľ sú zvyknuté ísť na turistiku aj v chladnejšom počasí 🙂

Na túto púť sa netreba dáko osobitne prihlasovať. Kto má záujem putovať, nech príde na bus alebo rovno do Trstína. Pre prípad potreby je nižšie uvedený aj môj tel.kontakt.

Odchod z TT: bus: 8,15 hod. (nast. 16) – zast. Trstín (rázc.) 

Odchod z Trstína rázc.: o 9,00 hod.

Príchod na Katarínku: 14,00 – 15,00 hod.

Bus späť do Trnavy: z Naháča o 15,40 hod. alebo z Dechtíc o 16,05 hod.

 

Druhá púť sa bude konať v nedeľu 28.11. a vyrazíme z Lančára, od krásneho stredovekého kostola sv. Michala ArchanjelaBolo by možné zariadiť tu aj sv. omšu. (pozn. miestny pán farár s tým súhlasí), ak bude záujem o putovanie zo strany laickej verejnosti.

 

Cesta ponúka všetko, čo má mať pútnická trasa 🙂 Pôjdeme cez krásnu Lančársku dolinu, okolo Chtelnickej priehrady a pútnickej  kaplnky sv. Rocha (patróna pútnikov), neďaleko ktorej žil v 18.st aj pustovník Matúš Mačáni. Trasa je tiež náročnejšia len čo sa týka jej dĺžky: cca 25 km a počasia. Nie sú na nej žiadne ťažšie stúpania a vedie pomerne širokými lesnými cestami, preto ju zvládnu aj staršie deti, ktoré majú skúsenosti s celodennou zimnou turistikou.

Prosím Vás, ak máte záujem o túto nedeľnú púť, napíšte mi, alebo zavolajte: 0903 790 371 do 20.11.2021. Ďakujem Vám 🙂

Info:

odchod z TT: bus Trnava – Lančár (s prestupom v Chtelnici): o 6,45 hod. z nast. č. 15.

(?) sv. omša v Lančári by mohla byť o 8,00 hod.  – ak s nami pôjde kňaz (budeme to riešiť operatívne, podľa záujmu o púť)

príchod na Katarínku: cca o 14,00 hod.

Bus späť do Trnavy: z Naháča o 15,40 hod. alebo z Dechtíc o 16,05 hod.

(pozn. cesta z Katarínky do Naháča trvá asi 50 min., do Dechtíc asi 1 hod. 10 min.)

 

Všetkým odporúčam teplo sa  obliecť + horúci čaj so sebou 🙂

vzhľadom k pandémii: v nazeraní bratskej ohľaduplnosti (láske) odporúčam všetkým, ktorí chcú putovať, aby si deň pred púťou dali urobiť antigénový test (bez ohľadu či sme či nie sme očkovaní). 

PÚTE SA NEKONAJÚ IBA V PRÍPADE, AK BUDE PRŠAŤ!

NOCĽAH VIEME ZABEZPEČIŤ V DOME PÚTNIKA V TRSTÍNE, POTREBNÝ JE NEGAT.ANTIGÉN TEST!

Novembrové putovanie