Podujatia na Horehroní – 2022

V Horehronskom múzeu do 29. mája 2022 prebieha XXII. ročník Výstavy Etudy z dreva – drevený úžitkový predmet a šperk.

Výstava je výstupom súťaže s rovnomenným názvom, ktorú pripravuje kontinuálne Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene už od roku 1998. Do súťaže sa okrem výrobcov zapojili najmä stredné a vysoké školy z Bratislavy, Žiliny, Ružomberka, Liptovského Hrádku, Zvolena či Fiľakova. Výstava ponúka prezentáciu tých najvydarenejších a najzaujímavejších kúskov v podobe šperkov či náušníc, náramkov, náhrdelníkov, príveskov aj brošní. Z úžitkových výrobkov zaujmú rôzne predmety pre domácnosť ako misy a nádoby, dizajnový stojan na fľaše, zrkadlo, svietidlo, viaceré šperkovnice a objavil sa i domček pre čmeliaky.

——————————————

Obec Brusno Vás dňa 21. mája 2022 so začiatkom o 10:00 hod. pozýva na 23. ročník súťaže vo varení Čipkárskeho, ktorá sa uskutoční na parkovisku pri futbalovom ihrisku FK 34 Brusno – Ondrej.

Tešiť sa môžete na bohatý sprievodný program v podaní hudobných, speváckych i tanečných vystúpení. Na podujatí vystúpi FS Mostár, skupina Vidiek a zábavu na sklonku dňa rozprúdi skupina ZBM a DJ SANTY.

——————————————

RODIČIA, STARÍ RODIČIA SPOZORNITE! DEŇ DETÍ JE PREDO DVERMI…

Horehronské múzeum pozýva všetky deti s rodičmi spoznať hravou formou históriu mesta Brezna priamo v historickej expozícii v Meštianskom dome, prostredníctvom podujatia 𝐁𝐎𝐌𝐁𝐔𝐑𝐊𝐎𝐕𝐎 𝐌𝐄𝐒𝐓𝐎. Nebudú chýbať i tvorivé dielne.
Termín: 22. máj 2022 o 15 hod. v Meštianskom dome č. 13
Účastnícky poplatok: 1,50 €/osoba na mieste
——————————————
 
OZ KST TOMO Brezno v spolupráci s mestom Brezno a Lesmi mesta Brezno Vás pozývajú na 𝟒𝟎. 𝐫𝐨𝐜̌𝐧𝐢́𝐤 𝐂𝐄𝐒𝐓𝐘 𝐑𝐎𝐙𝐏𝐑𝐀́𝐕𝐊𝐎𝐕𝐘́𝐌 𝐋𝐄𝐒𝐎𝐌.
Termín: 29. máj 2022 so vstupom od 9:00 do 12:00 hod. v priestore pod Skalkou nad nemocnicou.
Účastnícky poplatok: 4€/osoba
Predpredaj vstupeniek: TIC BREZNO a na mieste
——————————————
 
Mesto Brezno vás pozýva na 𝐎𝐒𝐋𝐀𝐕𝐔 𝐃𝐍̌𝐀 𝐃𝐄𝐓𝐈́ s bohatým sprievodným programom. Tešiť sa môžete na atrakcie pre deti, predajný trh žiakov breznianskych ZŠ, maskotov, ale aj mini disco. Čaká na Vás navyše aj hudobno-zábavný program pre deti v podaní Paci pac.
Termín: 1. jún 2022 o 14:00 hod. na Námestí gen. M. R. Štefánika Brezno
——————————————
 
VYDRA – vidiecka rozvojová aktivita pozýva všetky deti na 𝐕𝐘𝐃𝐑𝐈𝐂̌𝐊𝐈𝐍 𝐙𝐀́𝐙𝐑𝐀𝐂̌𝐍𝐘́ 𝐃𝐄𝐍̌ 𝐕 𝐑𝐎𝐙𝐏𝐑𝐀́𝐕𝐊𝐎𝐕𝐎𝐌 𝐋𝐄𝐒𝐄. Tešiť sa môžete na rozprávkové bytosti, maľovanie na tvár a rôzne odmeny.
Termín: 4. jún 2022 o 10:00 hod. v Lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline
Účastnícky poplatok: 5 €/osoba.
Predpredaj vstupeniek: do 31. mája 2022.
——————————————
 
Všetky podujatia nájdete aj na našej webovej stránke www.horehronie.sk

Do prílohy mailu prikladáme aj plagáty k jednotlivými podujatiam.